Qeveria spanjolle jep dritën e gjelbërt – La Liga rikthehet me 8 qershor

Tashmë është edhe zyrtare, qeveria e Spanjës ka vendosur datën 8 qershor si më të përshtatshme për fillimin e La Ligës.


Siç raporton mediumi i njohur në Angli, “Bleacher Report Football”, thuhet se në marrveshje me drejtuesit e Ligës sapanjolle dhe Qeverisë, është vendosur që La Liga të rifillojë me 8 qershor, shkruan Reporteri.net

Kujtojmë se liga e parë që mori guxim ta rifillojë kampionatin ishte ajo gjermane, Bundesliga, ku javën e kaluar u zhvillua ndeshjet e para pas karantinës prej 2 muajsh./Reporteri.net/