Reagimi epik i Zlatan Ibrahimoviqit pasi doli pozitiv me Koronavirus

Zlatan Ibrahimoviq ka dalur pozitiv me Koronavirus dhe do t’i mungojë Milanit në ndeshjen e sontme kundër Bodo Glimt në kuadër të kualifikueseve për Europa Ligë


Suedezi shquhet për deklarata epike dhe një të tillë e ka dhënë edhe tani pasi është prekur nga virusi COVID-19, shkruan Reporteri.net

“Dje rezultova negativ me Covid dhe sot pozitiv. Nuk kam asnjë simptomë. Covid kishte guximin që të më sfidonte mua. Ide e keqe,” ka shkruar Ibra në Twitter.

Ndryshe, 38 vjeçari shënoi dy gola të hënën në ndeshjen kundër Bolognas në kuadër të javës së parë në Serie A. /Reporteri.net/