Reagon Rashica pasi u zgjodh lojtari më i mirë i muajit gusht

Lojtari i Norwich Cityt, Milot Rashica, pak më parë u zgjodhë nga klubi i tij lojtari më i mirë i muajit gusht.


Pas kësaj, reprezentuesi i Kosovës ka reaguar përmes faqes zyrtare duke thënë se është shumë i lumtur.

“Jam shumë i lumtur dhe e vlerësoj vërtet sepse nuk ka qenë një start i lehtë për ne, por ndeshje pas ndeshje po rritemi së bashku si ekip”, tha Rashica për faqen e klubit.

Në anën tjetër, Miloti iu bashkua Norwichit më 22 qershor gjatë kësaj vere me një kontratë katërvjeçare.