Real Madridi e konfirmon huazimin e Brahim Diaz te Milani

Brahim Diaz do të vazhdojë të jetë në huazim te AC Milan. Kjo është konfirmuar edhe nga vet klubi që ka në pronësi lojtarin, Real Madridi.


Brahim Diaz do të jetë i huazuar te Milani deri në vitin 2023.

“Real Madridi dhe AC Milan janë marrë vesh për huazimin e lojtarin Brahim Diaz për dy sezonet e ardhshme, deri më 30 qershor të vitit 2023” – thuhej në komunikatën e klubit spanjoll.

Diaz ishte pjesë e Milanit edhe edicionin e kaluar, ku në 28 ndeshje në Serie A realizoi katër gola dhe dhuroi katër asiste.