Rikthehen emocionet e Superligës së Kosovës – Kampioni vjeshtor e pret Drenicën

Sot zhvillohet xhiro e parë e edicionit pranveror në Superligën e Kosovës në futboll


Ballkani nga Suhareka që është edhe kampion vjeshtor do të luajë kundër Drenicës dhe llogaritet favorit për këtë ndeshje, shkruan Reporteri.net

Dy ndeshjet tjera do të luhen në Prishtinë dhe Ferizaj.

Prishtina e pret Vushtrrinë në Fadil Vokrri, skuadër të cilën javën e kaluar e mposhti 4-1 në kuadër të Kupës së Kosovës.

Ferizaj është nikoqir i Feronikelit, që në mesjavë eliminoi Lirinë nga Kupa e Kosovës.

Të tri këto ndeshje fillojnë nga ora 13:00. /Reporteri.net/