×
 • Sport
 • Sport

  Rinovohet automatikisht kontrata e Neymarit, braziliani mbetet i lidhur për shumë gjatë me PSG-në

  Reporteri
  01 Korrik 2022 | 19:07

  Pavarësisht spekulimeve mbi të ardhmen e tij, duket se Neymari do të mbetet te Paris Saint-Germaini për kohë të gjatë.

  “L’Equipe” ka raportuar së sot, më 1 korrik, është vazhduar kontrata e brazilianit në mënyre automatike.

  Sipas mediumit francez, tani kontrata e Neymarit është e vlefshme deri më 30 qershor 2027.

  Në maj të vitit 2021, kur ish-sulmuesi i Barcelonës kishte nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025, në marrëveshje ishte përfshirë opsioni për të vazhduar kontratën edhe për dy sezone tjera – në mënyra automatike.
  Kësisoj, sipas “L’Equipe”, opsioni i parë u aktivizua më 1 korrik 2021 dhe opsioni i dytë sot, më 1 korrik 2022.

  Mediumit francez nga rrethi i lojtarit i është se “janë shumë të lumtur dhe të bindur se Neymari do të arrijë një nga sezonet më të mira të karrierës së tij”.

  30-vjeçari te Paris Saint-Geramini ishte transferuar në vitin 2017 nga Barcelona për shumën rekord – 222 milionë euro.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!