Rrahje masive mes basketbollistëve dhe zyrtarëve të Pejës dhe Ponte Prizrenit

Në FIVE STAR Superligën e Kosovës është duke u zhvilluar gjysmëfinalja në mes Ponte Prizrenit dhe Pejës.


Në përfundim të pjesës së parë ka ndodhur një incident, ku ka edhe të lënduar njofton klubi pejan përmes një postimi në Facebook.

Njoftimi i plotë i klubit “verdhezinjë”:

Ngjarje te tmerrshme ne perfundim te pjeses se pare!

Deri sa ekipa ishte duke u larguar drejt deshtoreve per pushimin e pjeses se pare, shikuesit dhe nje pjese e stafit e lojtareve te ekipes vendase na jane versulur si me keq ndaj ekipes tone.

Ka edhe te lenduar nga kjo perleshje!