Rrëfimi i Manajt, sulmuesi kosovar që po e bën skuadrën e tij të ëndërrojë Superligën e Turqisë

Arb Manaj po shkëlqen në Turqi me skuadrën e tij Ankara Keciorengucu


Sulmuesi kosovar ishte vendimtar në fundjavë që shkoi duke shënuar golin e fitores në ndeshjen kundër Adana Demirspor, shkruan Reporteri.net

Manaj ka realizuar 4 gola dhe 2 asiste deri tani, derisa skaudra e tij është në vendin e dytë me 21 pikë dhe do të luftojë deri në fund për t’u inkuadruar në Superligën e Turqisë.

Ish-sulmuesi i Trepçës 89′ gjithashtu ka shënuar edhe 2 gola tjerë në kuadër të Kupës së Turqisë.

Manaj në një rrëfim për RTV Dukagjinin foli për formën e mirë aktuale nëpër të cilën po kalon, derisa ai po monitorohet nga shumë klube. /Reporteri.net/