Shaqiri falënderon tifozët për mbështetje: Koha për t’i mbushur bateritë

Xherdan Shaqiri nepërmjet Instagramit ka falënderuar tifozët për mbështetjen e ofruar në këtë edicion.


Shaqiri këtë vit arriti të ndihmojë Liverpoolin për ta fituar Ligën e Kampionëve, ishte në luftë me Manchester Cityn për titullin në Premier League.

27 vjeçari sivjet shënoi gjashtë gola dhe dha pesë asistime.

Shaqa ka konfirmuar se edhe sezonin e ri do të vesh fanellën e “The Reds”.

Futbollisti nga Zhegra e Gjilanit është nisur drejt pushimit veror, ku synon të çlodhet dhe t’i mbushë përsëri bateritë para një sezoni tjetër të ngjeshur 2019/20.