“Shpërthen” Neymar: Nuk e di çfarë të bëj tjetër që njerëzit të më respektojnë

Brazili ka vazhduar me fitore në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror.


Brazili triumfoi pastër ndaj Perus me rezultat 2:0, në një ndeshje ku shkëlqeu ylli i Paris Saint-Germain, Neymar.

Reklamë

Ai ishte protagonist në dy golat, duke shënuar një dhe asistuar në tjetrin, shkruan Gazeta Express.

Pas ndeshjes, Neymar reagoi ashpër duke kërkuar më tepër respekt nga njerëzit.

“Nuk e di se çfarë tjetër duhet të bëjë që njerëzit të më respektojnë, kjo është bërë normale dhe ka qenë për shumë kohë. Ka gazetarë, komentatorë dhe shumë të tjerë. Mua nuk më pëlqen të jape intervista, por mendoj se ka arritur një moment i rëndësishëm për t’u paraqitur sepse po përjetoj të gjitha llojet e mosrespektit”, tha Neymar pas ndeshjes.

Ai gjithashtu postoi nji gjithashtu postoi një fotografi në rrjetet sociale për të heshtur edhe atë që dyshonin në pamjen fizike