Si pritet të jenë formacionet startuese të ndeshjes, Barcelona-Real Madrid?

Sot nga ora 16:15 do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit në stadiumin “Camp Nou”.

Dy gjigantët spanjollë prite të rreshtohen me formacionin 4:3:3, shkruan Reporteri.net.

Amerikani i Barcelonës, Serginho Dest pritet të jetë startues dhe të luaj si sulmues anësor.

Kurse, tek Real Madrid pritet që Nacho të luaj si mbrojtës i djathtë dhe Mendy në të majtë.

Formacionet e mundshme:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Roberto, Pique, Garcia, Balde; Gavi, Busquets, De Jong; Dest, Depay, Fati.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Nacho, Militao, Alaba, Mendy; Kroos, Casemiro, Modric; Rodrygo, Benzema, Vinicius Jr.