Sot dy duele të zjarrta në Ligën e Kampionëve

Sonte (e mërkurë) do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.


Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Madridit.Dortmund që humbi në ndeshjen e parë me rezultat 2 – 1 synon të fitojë ndeshjen që të arrijë kualifikimin në gjysmëfinale, derisa Liverpool kërkon vetëm përmbysjen ndaj “Mbretërve”.

Të dy takimet nisin në ora 21:00.

Ndërkohë, kujtojmë se dje PSG-ja dhe Chelsea siguruan kualifikimin në gjysmëfinale në garën me prestigjioze në botë.