Sot Superliga vjen me dy derbi, Ballkani – Prishtina kryendeshja e javës

Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohen dy takimet të mëdha në kuadër të xhiros së 27’të në Superligën e Kosovës në futboll.


Ballkani e pret Prishtinë për një ndeshje direkt për vendin e parë në tabelë, ku aktualisht kanë grumbulluar 55 pikë e kryeqytetasit kanë 51, shkruan IndeksOnline

Ndërsa, takimi i dytë është ai ndërmjet Feronikelit dhe Llapit, ku të dyja skuadrat luftojnë për të përmirësuar renditjen e tyre në tabelë.