Suarez shprehet për topin e artë: Leo Messi e meriton, ai pati vit spektakolar

Derisa ai është i vetmi pretendent në mesin e lojtarëve të Atlético Madrid që shfaqet në listën e 30 të nominuarve për të fituar Topin e Artë, Luis Suarez e tregoi favoritin e tij për të marrë trofeun.

Sulmuesi uruguaian tha se ish -shoku i tij i FC Barcelona, Lionel Messi (34) meritonte të fitonte një të shtatë, pasi mori Topin e Artë të fundit në garë, në vitin 2019.

“Unë mendoj se Leo meriton të jetë‘ Topi i Artë ’, sepse ai pati një vit spektakolar në nivel personal, edhe pse fitoi vetëm Kupën e Mbretit me Barcelonën. Ajo që ai ka bërë në nivel personal, duke qenë gjithashtu golashënuesi më i mirë dhe asistenti më i mirë i La Liga-s, duke fituar Kupën e Amerikës, duke qenë edhe golashënuesi më i mirë dhe pasuesi më i mirë, e bën atë edhe më të merituar”, shpjegoi ai për Olé.