×
 • Sport
 • Sport

  Tifozët e mllefosur me lojtarët e Lirisë, afaristi Shkodran Kryezi kërkon përgjegjësi nga menaxhmenti

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 17:04

  Situata me ekipin e futbollit të Lirisë nuk është aspak e mirë pas kthimit në Superligë për shkak të rezultateve të dobëta.

  Humbja turpëruese 4-0 në shtëpi nga Gjilani, ka nxitur tifozët Arpagjikët të revoltohen ndaj lojtarëve duke iu kërkuar ti zhveshin fanellat.

  Këtij reagimi të tyre i është bashkuar edhe afaristi i njohur prizrenas, Shkodran Kryezi që financon futbollin vendas.

  “Si tifoz dhe qytetar i Prizrenit, plotësisht e ndaj shqetësimin dhe revoltimin e tifo-grupit “Arpaxhikët” rreth situatës me Lirinë. Por para se të kritikohen lojtarët, është koha e dhënies së përgjegjësisë nga menaxhmenti dhe drejtuesit e klubit që po e fundosin shpresën e fundit të prizrenasve. I bashkohem thirrjes për dhënie të llogarisë. Liria meriton më shumë 🙏” – ka shkruar ai në Facebook.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!