Tottenhami e Evertoni në garë për Kondogbian

Tottenhami e Evertoni po garojnë për transferimin e mesfushorit të Valencias, Geoffrey Kondogbia, shkruan “Sky Sports” të dielën.


Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho është duke kërkuar të përforcojë mesfushën në verë dhe e sheh Kondogbian si opsion. Mirëpo, për Kondogbian po interesohet edhe Evertoni, transmeton koha.net.

Kondogbia u transferua te Valencia në verën e vitit 2018 për 22 milionë euro. Këtë edicion ka luajtur në 24 ndeshje në të gjitha garat dhe ka shënuar dy gola.