Trajneri i njohur bënë një kërkesë të çuditshme në FIFA pas vdekjes së Maradonës

Andres Villas-Boas ka thënë se duhet të pensionohet numri 10 nga të gjitha ekipet e futbollit


Trajneri i Marseille këtë gjë e tha mbrëmë pas ndeshjes me Porton, të cilën skuadra e tij e humbi me rezultat 2-0, shkruan Reporteri.net

“Unë do të doja që FIFA ta pensiononte numrin 10 në të gjitha kompeticionet, për të gjitha skuadrat. Do të ishte homazhi më i mirë që do të mund ta bënim për të. Ai është një humbje e madhe për botën e futbollit,” ka thënë Villas Boas.

Pensionimi i numrit 10 tek të gjitha klubet do të ishte paksa e çuditshme, pasi është një numë që shumica e fëmijëve ëndërrojnë ta veshin. E natyrishme do të ishte sikur 10-shi të pensionohej te Argjentina si dhe Napoli, aty ku Maradona kaloi vitet më të mira në karrierë. /Reporteri.net/