Trajneri i Villarrealit pas triumfit: Jemi shumë të lumtur dhe krenarë

Trajneri i Villarrealit, Unai Emery ka shprehur lumturinë e tij pas triumfit ndaj Manchester Unitedit në finalen e Ligës së Evropës.


Villarreali arriti ta fitojë trofeun e dytë më të vlefshëm për klube evropiane, pasi mposhti në finale Djajtë e Kuq.

Loja e rregullt u mbyll me rezultat 1-1, ashtu sikurse edhe dy vazhdimet nga 15 minuta, ndërsa fituesi u përcaktua vetëm nga trileri i penalltive.

21 penallti radhazi u shënuan nga të dyja skuadrat, ndërsa vetëm e 22-ta u humb nga portieri De Gea dhe Villarreali u shpall në fund fitues.

Ky triumf në finale i ka lumturuar të gjithë te klubi spanjoll e në veçanti trajnerin Emery, i cili ka thënë pas ndeshjes se e merituan dhe se ndihet krenarë.