Valencia vjen me njoftimin e ri – Pesë lojtarë janë të infektuar me koronavirus

Skuadra e Valencias orë më parë njoftoi se lojtari i tyre, Garay është i infektuar me koronavirus.


Por, tashmë skuadra spanjoll ka publikuar edhe një raport tjetër, ku thuhet se në skuadrën e tyre, me këtë virus janë të prekur edhe pesë anëtar të tjerë, shkruan Reporteri.net.

Kjo, pasi lojtari i tyre i infektuar kishte stërvitur me klubin por pa e ditur që është me këtë virus.

Kështu, pesë lojtarë të Valencias dhe një lojtar i Elche janë infektuar me virusin vdekjeprurës./Reporteri.net/