Valltari i famshëm i arkivolëve tregon se cilët futbollistë do të dëshironte t’i çonte në varr

Benjamin Aidoo është bërë shumë i famshëm në rrjetet sociale shkaku i vallëzimit të tij me arkivol


Ai së fundi ka treguar edhe për futbollistët që do të dëshironte t’i varroste në stilin e tij, shkruan Reporteri.net

Aidoo ka zgjedhur Ronaldinhon si të preferuarin e tij, më pas edhe Maradonën dhe Messin.

Coffin dance' pallbearer picks Ronaldinho as the footballer he ...“Unë u uroj atyre një jetë të gjatë, natyrisht, por nëse do ta kisha atë shans, unë ëndërroj ta çoj Ronaldinho në shtëpinë e tij të fundit.Pastaj Maradonën dhe në fund Messin,” ka thënë Aidoo.

Ndryshe, Aido e themeloi kompaninë “Nana Otafrija Pallbearing and ëaiting Services” në Accra, Ganë, më 2007, me qëllim që të sjellë gëzim me shërbimet e tij të varrimit duke e festuar jetën e të ndjerëve me muzikë dhe vallëzim. /Reporteri.net/