Vedat Muriqi startues, por i pafat

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka luajtur që nga minuta e parë për skuadrën e tij Fenerbahce kundër Alanyaspor.


Muriqi dhe shokët e tij të skuadrës ishin të pafat sonte, pasi u mposhtën 3 me 1.

Ishte pikërisht Fenerbahce që ishin në epërsi, por pastaj i pranuan 3 gola.

Fenerbahce aktualisht është në pozitën e tretë në ligën e Turqisë.