Xhaka reagon pas humbjes së Zvicrës, fjalët e tij tregojnë se ai është kapiten i madh

Zvicra dje u mposht nga Danimarka në shtëpinë e kësaj të fundit me rezultat minimal 1-0


Kombëtarja e Zvicrës dje u mposht nga Danimarka dhe tani është 4 pikë prapa saj dhe Irlandës që udhëheqin Grupin me nga 12 pikë, shkruan Reporteri.net

Sot me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Granit Xhaka ka thënë se të martën në Gjenevë duhet të luftohet shumë për ta mposhtur Irlandën.

“Rezultat zhgënjyes në Danimark dje. Tani kokën lartë dhe të luftojmë kundër Irlandës të martën në Gjenevë. Faleminderit për të gjithë tifozët që ishin në Kopenhagë për të na mbështetur,” ka shkruar Xhaka në Facebook. /Reporteri.net/