×
 • Sport
 • Sport

  Xherdan Shaqiri uron shqiptarët për 28 nëntor me foton e veçantë

  Reporteri
  28 Nëntor 2023 | 14:18

  Ylli i futbollit Xherdan Shaqiri e ka uruar 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

  Futbollisti i Chikago Fire dhe Përfaqësueses së Zvicrës e ka uruar festën e Pavarësisë përmes një postimi në “Insta-Story”.

  Ai ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë.

  Shaqiri e ka përshkruar foton: “Urime 111 vjetorin”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!