Yjet e Bayernit kapen keq në stërvitje, mezi i ndajnë Lewandowski dhe Muller

Në ngjarje e turpshme ka ndodhur sot në seancën stërvitore të Bayern Munchenit.


Gjatë seancës stërvitore, Leon Goretzka dhe mbrojtësi Boateng janë rrahur mes veti.

Deri te kjo ka ardhur pasi Goretzka ka bërë një ndërhyrje më të fortë sesa duhet ndaj Boatengit, i cili e ka goditur mesfushorin në fytyrë.

Pas kësaj, kanë ndërhyrë bashkëlojtarët e tjerë duke mos lejuar një përplasje më të madhe.

Kurse, trajneri i Bayernit, Hansi Flick ndërpreu stërvitjen, ndërsa nuk dihet akoma nëse do të ketë masa ndëshkuese për dyshen problematike.