Zouma tregon se si Mourinho pas një ndeshje e kishte quajtur atë ‘mbeturinë’

Kurt Zouma ka folur për një ‘problem’ në të kaluarën që e kishte me Jose Mourinhon te Chelsea


Mborjtësi francez në moshën 19 vjeçare ishte transferuar te Chelsea, me Jose Mourinhon që atë kohë ishte trajner i skuadrës londineze.

Pas një paraqitje të dobët që Zouma kishte bërë në një ndeshje, Mourinho atë nuk e kishte kursyer nga kritikat dhe kishte përdorur fjalë të rënda duke i thënë se ka qenë një ‘mbeturinë’.

Image result for zouma mourinho“Nuk e mbaj mend se në cilën ndeshje, kishim humbur 3-1,” ka thënë fillimisht Zouma.

“Të nesërmen, ai [Mourinho] më kapi mua, dhe më çon në zyrën e tij dhe ai më pyet nëse jam në rregull. Unë i thashë po, ai më pyeti nëse isha i sigurt. Unë i thashë po, përsëri, ai u përgjigj” sepse ju ishit mbeturina këtë javë. “Ashtu, drejtpërdrejt. Më tronditi, por më bëri që të dëshiroja të përgjigja menjëherë në fushë.

“Mbaj mend që më lëndoi, se më preku. Por vërtet doja t’i tregoja se mund të reagoja. Ai është një njëri që e do fitoren. Ai përdor të gjitha mjetet e mundshme për ta arritur atë.

“Unë erdha këtu si i ri dhe luajta disa ndeshje. Unë kam qenë në gjendje të kem shanset e mia, kam luajtur ndeshjet e mia.

“Unë nuk e di se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë, ne të gjithë kemi mendime të ndryshme, por nga ana ime, nuk jam dakord me të vërtetë [me idenë se Mourinho nuk u jep shans lojtarëve të rinj],”. /Reporteri.net/