ZYRTARE: Arlind Ajeti rikthehet në Itali, mbrojtësi i Kombëtares firmos në Serie B

Arlind Ajeti ka ndryshuar skuadër.


Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është larguar zyrtarisht nga Velje në Danimark dhe sot firmosur zyrtarisht me Reggiana në Serie B.

Ajeti rikthehet sërish në Itali pasi në të kaluarën ka luajtur me skuadra si Frosinonen, Torinon dhe Crotonen në Serie A, ndërsa tani do ta nisi nga Serie B.

Mbrojtësi ka firmosur një kontratë dyvjeçare dhe prezantimi është bërë nga vetë klubi italian në faqen zyrtare.

Ajeti do të bashkohet menjëherë me skuadrën e re dhe do të mbajë veshur fanellën me nurmin 93.