Zyrtare: Eriksen, lojtar i Interit

Christian Eriksen është zyrtarisht lojtar i skuadrës italiane, Inter.


Danezi do ta mbajë numrin 24 te ‘neroazzurët’.

Ai ka kaluar testet mjekësore te skuadra italiane, kështu duke përfunduar trasnferimin prej 20 milionë eurove nga Tottenham Hotspur.

Eriksen është përforcimi i tretë për Interin nga Premierliga në afatin kalimtar të janarit, pas Ashley Young nga skuadra e Manchester Unitedit dhe Victor Moisiut nga Chelsea. /Reporteri.net/.