Zyrtare: Finalja e Champions League nuk luhet në Stamboll

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Chelseat dhe Manchester Cityt nuk do të zhvillohet në Stamboll.


Kjo finale e madhe që zhvillohet më 29 maj do të luhet në Portugali, dhe secilit ekip do t’i lejohen nga 6 mijë tifozë, përcjell klankosova.tv.

Kjo për shkak të kufizimeve në udhëtime si pasojë e Covid-19 që ka vendosur qeveria e Britanisë së Madhe, ndërkohë që të dyja klubet finaliste janë nga ky shtet.