Zyrtare: Gerhard Progni rinovon edhe për një vit me Gjilanin

Gjilani ka konfirmuar rinovimin e kontratës për futbollistin Gerhard Progni.


Progni është duke shkëlqyer nën urdhrat e Ismet Munishit, e sidomos golat nga gjuajtjet e lira shpesh herë impresionojnë të gjithë, shkruan lajmi.net.

Gjilani përmes një komunikate ka konfirmuar se Progni ka vazhduar të jetë besnik duke rinovuar edhe për një vit tjetër.

Postimi i plotë i klubit pa ndërhyrje:

“Gerhard Progni vazhdon kontratën deri më 2022

Sport Club Gjilani njofton se ka arritur të vazhdojë marrëveshjen e bashkëpunimit me Gerhard Prognin edhe për një edicion të radhës.

Klubi e falënderon Gerhardin për besimin dhe i uron suksese drejt realizimit të objektivave që janë vendosur.