ZYRTARE: Hidhet shorti për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, na presin duele të zjarrta

Sot në Gjenevë të Zvicrës është duke u hedhur shorti për fazën e grupeve për edicionin e ri të Ligës së Kampionëve


Kampioni aktual Bayern Munich është në Grupin A së bashku me Atletico Madridin, Salzburgun dhe Lokomotivën e Moskës, shkruan Reporteri.net

Në Grupin G do të luajnë Juventus dhe Barcelona, ku për herë të parë në fazën e grupeve Messi dhe Ronaldo do të përballen me njëri-tjetrin.

Më poshtë keni komplet grupet nga shorti i hedhur para pak minutash në Gjenevë:

Grupi A: Bayern Munich, Atletico Madrid, Salzburg, Lokomotiva e Moskës.

Grupi B: Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Inter, Monchegladbach.

Grupi C: Porto, Manchester City, Olympiakos, Marseille

Grupi D: Liverpool, Ajax, Atalanta, Mitdjylland.

Grupi E: Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Stade Rennes.

Grupi F: Zenit, Dortmund, Lazio, Club Brugge.

Grupi G: Juventus, Barcelona, Dinamo Kiev, Ferencvaros.

Grupi H: PSG, Manchester United, Leipzig, Istanbul Basaksehir.

Kujtojmë që edicioni i ri i Ligës së Kampionëve fillon me 20 tetor, derisa faza e grupeve planifikohet që të mbyllet më 9 dhjetor. /Reporteri.net/