Zyrtare: Italia publikon listën e lojtarëve për “Euro 2020”

Kombëtarja “Azzure” ka publikuar listën e futbollistëve për Kampionatin Europian.


Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka zgjedhur 26 lojtarët me të cilët synon të fitojë Kampionatin Europian.

Mancini, pjesën më të madhe të lojtarëve e ka zgjedhur nga Kampionati Italian, Serie A.

Në “Euro 2020” Italia do të jetë në grupin A, së bashku me: Zvicrën, Turqinë dhe Uellsin.

Lista e plotë: