Modelja që nuk heq asnjëherë vetullat thotë se e kanë kërcënuar me vdekje

Modelja Sophia Hadjipanteli, që është bërë e famshme për faktin se nuk heq vetullat, ka pranuar se merr shumë kërcënime me vdekje online për pamjen e saj. 22 vjeçarja e lindur në Qipro, e cila emigroi fillimisht në Londër dhe më pas në SHBA, tha se është bombarduar me kërcënime online për vendimin e saj të çuditshëm.

Duke folur në emisionin “Good Morning Britain”, ajo pranoi se nuk përpiqet të lexojë komentet negative, dhe merr ngushëllim në faktin që i dashuri i saj e do.

“Kam marrë shumë kërcënime me vdekje”, u tha ajo prezantuesve Susanna Reid dhe Piers Morgan.

Sophia, e cila ka pozuar për Vogue Italia dhe SAVAGE X FENTY të Rihanna-s, shtoi: “Unë mundohem të mos lexoj shumë prej tyre. Është paksa e turpshme që do të lexosh komentet e bukura për t’i harruar ato të këqijat, por ia vlen. I dashuri im kishte gjithashtu një vetull kur ishte i vogël. Ai më do kështu siç jam dhe nuk e kupton pse njerëzit më ofendojnë.”

Modelja pranoi se pamja mbresëlënëse e vetullave të saj erdhi gabimisht pasi ngjyra e bojës i doli shumë e errët në vitin 2014. Dhe në vend që t’i korrigjonte ato, ajo i la siç ishin.