Trendi më i ri, këpucë të tilla nuk keni parë deri më sot

Mandatory Credit: Photo by WWD/REX/Shutterstock (9898672b) Model on the catwalk, shoe detail Y/Project show, Detail, Spring Summer 2019, Paris Fashion Week, France - 27 Sep 2018

Brendi i njohur i këpucëve, Y/Projects, çdo herë thyen kufijtë e modës dhe del në qendër të vëmendjes me modelet e reja që ka në treg.


Këtë herë interesant është modeli i këpucëve që u prezantua në Paris në kuadër të Javës së modës Pranverë Verë 2018, ky model është gjysmë këpucë gjysmë sandale.

Kjo për shkak se gishti i madh i këmbës është jashtë dhe katër gishtërinjtë tjerë janë të mbyllur me material të lëkurës.

Disa prej këtyre këpucëve kushtojnë deri në vlerë të 1000 dollarëve amerikanë ndërsa këto çmime fillojnë nga 500 dollarë, shkruan Daily Mail.

Këpucë të tilla e shoqëruan sfilatën e modës të veshjeve dizajnerit Glenn Martens, transmeton Klan Kosova.