‘Bisha’ Audi RS6 Turbo me 560 kuaj fuqi

Jo rastësisht veturat e markës Audi vlerësohen ndër makinat më të mira që ekzistojnë.


Që veturat e Audi ndërtohen në mënyrë të veçantë na e dëshmon edhe ky model i Audi RS6 V10 Turbo, shkruan IndeksOnline.

Kjo veturë ka 560 kuaj fuqi dhe arrinë në 60 km/h për 4.3 sekonda.

Unike kjo vetura është edhe nga brenda, ku ulëset sportive e bëjnë të duket mjaftë e veçantë.