Mercedes njoftoi Maybach me një motor V12

Mercedes ka shumë të ngjarë të ketë njoftuar modelin e fundit të mundësuar nga një motor V12.


Pasi Mercedes pezulloi dorëzimin e motorit V12 në edicionin aktual të Maybach, tani fotoja e njoftimit zbulon qartë se si V12 po kthehet, transmeton Telegrafi.

Jo se V8 binjak turbo është i keq, por V12 është ende zgjedhja e parë dhe e vetmja në veturat më luksoze.

Është ende e panjohur se çfarë etikete do të mbajë ky version dhe supozohet se tani mund të mbajë edhe S680.

Me më shumë se 600 kuaj fuqi dhe 4Matic, do të jetë një nga klasat më prestigjioze S që ka parë bota. Prandaj, prisni një çmim dukshëm më të lartë se S-Class, ndoshta në nivelin 200,000 euro.