Reporteri.net në rrjetet sociale

Sport

Unitedi edhe matematikisht jashtë Championsit

Publikuar

më:

Tottenhami e ka mposhtur 2:1 Manchester Unitedin
Tottenhami ka vazhduar me formën e mirë në Premierligë, duke e mposhtur 2:1 Manchester Unitedin, shkruan Gazeta Express.

Victor Wanyama (6’) dhe Harry Kane (48’) shënuan për Tottenhamin, derisa për “Djajtë e Kuq” realizoi Wayne Rooney (71’).

Pas kësaj humbje, Unitedi edhe matematikisht ka mbetur jashtë garës së Ligës së Kampionëve dhe synimi i tyre tani do të jetë Europa League.

Nëse United fiton Europa Leagun, ku në finale do të përballet me Ajaxin, atëherë do të shkojë direkt në Ligën e Kampionëve.

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]