Reporteri.net në rrjetet sociale

Sport

Vazhdon ofenziva e Shqipërisë – Cili lojtar mund t’i ikë Kosovës?

Publikuar

më:

Kombëtarja A e Shqipërisë vazhdon të thërrasë lojtarët nga Kosova, kurse së fundi po tenton të marrë lojtarin që është grumbulluar në disa ndeshje me Kombëtaren A të Kosovës.


Edhe pse ka kohë që Federata e Futbollit e Kosovës ka paralajmëruar se do të fillojë ti mbrojë lojtarët kosovarë dhe do të tentojë që këtë çështje ta zgjidhe në mënyrë afatgjate nëpërmjet komisionit përkatës ligjor të FIFA-s, nga kjo punë duket se ende nuk ka asgjë dhe së paku edhe një lojtar i rëndësishëm për Kosovës mund të përfundojë duke luajtur për Shqipërinë.

Bëhet fjalë për kapitenin e U-21, Ardian Ismajlin, i cili ka merita të mëdha në suskeset e Kombëtares së drejtuar nga përzgjedhësi, Rafet Prekazi.

Gazeta Olle ka publikuar lajmin se selektori i Shqipërisë Cristian Panucci ka kontaktuar Ismajlin dhe lojtari në parim është pajtuar t’i bashkohet Shqipërisë, pasi ndihet i indinjuar nga Kosova A, e cila nuk e inkuadroi për asnjë minutë në ndeshjet kualifikuese për Botëror.

Qendërmbrojtësi i Hajdukut të Splitit, po kërkon nga FFK që me mirëkuptim të pranojë ftesën e Shqipërisë.

Reporteri.net ne FB

Të gjitha materialet në këtë portal janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Reporteri.net. © Copyright: 2017 Reporteri.net | Adresa: Sheshi "Nëna Terezë" – Kompleksi Avalla, Prishtinë. Email: [email protected]; [email protected]