Zgjedhjet lokale 2021 - Reporteri

FOKUS

Mozzik takon djalin e Kadri Veselit, Klestorin

Reperi ka mbajtur një mbrëmje muzikore atje. Dhe, Mozzik ka takuar djalin e ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës. Rep-artisti ka postuar një imazh bashkë me Klestor...

Të gjitha lajmet për zgjedhjet lokale 2021

Të gjitha komunat
Deçan, Gjakovë, Gllogoc, Gjilan, Dragash, Istog, Kaçanik, Klinë, Fushë Kosovë, Kamenicë, Leposaviq, Lipjan, Obiliq, Rahovec, Pejë, Podujevë, Prishtinë, Prizren, Skënderaj, Shtime, Shtërpcë, Suharekë, Ferizaj, Viti, Vushtrri, Zubin Potok, Zveçan, Malishevë, Novobërdë, Mitrovicë e Veriut, Mitrovicë e Jugut, Junik, Hani i Elezit, Mamushë, Graçanicë, Ranillug, Partesh, Kllokot
Kryetarët aktual
Shpend Ahmeti, Ardian Gjini, Lutfi Haziri, Agim Bahtiri, Mytahir Haskukaj, Agim Aliu, Haki Rugova, Xhafer Gashi, Shpejtim Bulliqi, Sokol Bashota, Besim Ilazi, Qëndron Kastarati, Smajl Latifi, Naim Ismajli, Bali Muahrremaj, Xhafer Tahiri, Ragip Begaj, Shaban Shabani, Strahinja Spasiq, Dragan Petkoviq, Gazmend Muhaxhiri, Bashkim Ramosaj, Burim Berisha, Bekim Jashari,  Ramiz Lladrovci, Rufki Suma, Goran Rakiq, Zoran Todiq, Imri Ahmeti, Svetislav Ivanoçiq, Bratislav Nikoliq, Sokol Haliti, Stevan Vuloviq, Vuçina Jankoviq, Agron Kuqi, Abdulhadi Krasniqi, Srdjan Popoviq, Vladica Aritonoviq
Subjeketet politike në zgjedhjet lokale
Nisma Socialdemokrate, Lëvizja VETËVENDOSJE!, Lidhja Demokratike e Kosovës, Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Lista Serbe