FOKUS

Qeveria Hoti – këta janë ministrat e propozuar nga LDK dhe...

Lidhja Demokratike e Kosovës zyrtarizoi sot emrat e vet në Qeverinë që pritet të votohet nesër nga ora 11:00. Kjo parti që do ta drejtojë...

Sveçla e quan shpifje akuzat e Thaçit për shkuarje në dhomën e përgjimeve: Isha në Telekom me kërkesë zyrtare

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Xhelal Sveçla, në emisionin “Desku” në KTV i ka quajtur shpifje akuzat e...

Tragjedia në Artanë: Vazhdojnë përpjekjet për të nxjerrë trupat e pajetë të dy minatorëve

Dy minatorët e Artanës që humbën jetën si pasojë e shembjes në minierë, ende nuk janë nxjerrë jashtë. Për shkak të shembjes së një...

U përfol si ministër i Infrastrukturës apo Bujqësisë, LDK vendosë që Zemajn ta bëjë ministër të Shëndetësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka bërë publik emrat e ministrave nga radhët e saj në Qeverinë Hoti. Deputeti Armend Zemaj, ka një kohë që...

VV: Nuk do të protestojmë nesër, por nuk i dekurajojmë qytetarët që ta bëjnë këtë

Lëvizja Vetëvendosje sot ka mbajtur një mbledhje të përbashkët të kryesisë dhe Grupit të saj Parlamentar. Në një njoftim në faqen e tyre zyrtare, nga...

Qeveria Hoti – këta janë ministrat e propozuar nga LDK dhe AAK, në pritje të Nismës dhe minoriteteve

Lidhja Demokratike e Kosovës zyrtarizoi sot emrat e vet në Qeverinë që pritet të votohet nesër nga ora 11:00. Kjo parti që do ta drejtojë...
video

REPORTERI/INTERVISTA: Enis Rama

Aktualitet

Opinione

+