Ky është çifti shqiptar që kanë kompani me vlerë 30 milionë dollarë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një konferencë për mediat ka zbuluar siç i quan ajo fakte të reja për çështjen e inceneratorëve. Kryemadhi thotë...

Kjo 86-vjeçare është stjuardesja më e vjetër në botë

Një grua nga Bostoni, e cila ka punuar në aeroplan për 65 vjet, u emërua...

“Babi, urime ditëlindjen”, Fatmir Spahiu bën urimin më “funny” për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së

SHBA-ja feston 246 vjetorin e pavarësisë së saj. Një urim tejet 'funny" e ka bërë aktori...

Edi Rama sot e ka ditëlindjen, i mbush 58 vjet

Edi Rama sot mbush 58 vjet. Ai e feston ditëlindjen më 4 korrik. Rama ka lindur...

Shtetasja amerikane e përqafon një qen endacak në sheshin e Prishtinës

Një shtetase amerikane është parë në Prishtinë duke e përqafuar një qen endacak, të dielën. Qentë...

Studim: Seksi i rregullt parandalon plakjen

E keni dëgjuar? Seksi nuk është vetëm çështje argëtimi dhe kënaqësie. Shkenca thotë se ka shumë...

Arben, emri më i zakonshëm i meshkujve në Shqipëri

Emri më i zakonshëm i meshkujve në Shqipëri është Arben. Sipas raportit nga 'Albanian Stats',...

Ndodh edhe kjo: Qytetari në mes të Tiranës shëtitet i zhveshur

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këtë të diel në rrugët e Tiranës. Një burrë me...

Kryetari i Komunës martohet me një krokodil, e vesh me fustan nusërie

Një kryebashkiak meksikan është martuar me një aligator, të veshur me fustan nusërie. Victor Hugo...

Gruaja që u martua 11 herë e shkatërruar: Më la edhe burri i 12-të

Fatit nuk i dihet asnjëherë, teksa shumë vajza e provojnë martesën shumë herë deri në...

12 vjeçari nga Dragashi më i riu nga Kosova që shkon në Haxh për këtë vit

12 vjeçari Zylfi Krasniqi nga fshati Brezne, komuna e Dragashit, është Haxhiu më i ri...

Ia transferojnë gabimisht në xhirollogari 286 paga, punëtori jep dorëheqje dhe zhduket

Gabimet bëhen dhe në listën e pagave. Megjithatë, një burrë nga Kili u befasua kur...

Kryeministri Kurti ua merr dorën fotografive, shkrep edhe “selfie”

Kryeministri ua merr dorën fotografive, shkrep edhe “selfie” Kryeministri Albin Kurti ka publikuar fotografi nga organizimi...

Harta e re tregon se ku jetojnë femrat me gjoksin më të madh, do t’ju habisë

Nëse e keni pyetur ndonjëherë veten se në cilat vende jetojnë femrat me gjoksin më...

Orangutani në Tajlandë ia kapi gjoksin turistes si dhe e puthi në faqe

Ky është momenti kur një orangutan kapi gjoksin e një gruaje në një kopsht zoologjik...

Jahjha Kokaj rikthehet në Facebook: Dikush më bllokoi

Deputeti Jahja Kokaj, i është kthyer rrjeti social Facebook, pasi një javë më parë i...

Whatsapp prezanton avatarë të animuar për video thirrje

Një pikë kthese në horizont për botën e WhatsApp. Duke analizuar versionin e ri të...

E moshuara në Serbi vesh bikini me flamurin kuqezi, serbët nxisin një mal me komente të dhunshme: Është provokim

Një foto që thuhet se është bërë në Strand të Novi Sadit, Serbi ka ndezur...

I zemëruar me vendimin e Qeverisë së Kosovës, Vuçiq i “hakmerret” gazetarit serb: Hajde djalosh, ndale më atë telefon

Qeveria e Kosovës ka vendosur reciprocitet me Serbinë në lidhje me letërnjoftimet si dhe u...

E famshmja “sallata ruse” është në menu gjatë samitit të NATO-s në Madrid

Teksa prisnin ardhjen e Presidentit të SHBA-së Joe Biden dhe liderëve të tjerë botërorë në...

Maturanti shqiptar shkon në mbrëmjen e maturës i veshur si sheik

Maturantët shqiptarë tashmë zgjedhin mënyra të ndryshme, nga më të çuditshmet për të shkuar në...

10 qytetet më të këqija për të jetuar

Cilësia e jetës, mundësitë e punësimit dhe shërbimet publike efikase janë disa nga faktorët që...

Kryetari i këtij qytetri ndalon frizerkat dhe berberët të lajnë flokët e klientëve dy herë me shampo

Kryebashkiaku i një qyteti italian ka ndaluar parukierët dhe berberët të lajnë flokët e klientëve...

Hoteli fluturues që do t’i mbajë 5000 vetë në ajër

Dizajneri Hashem Al-Ghaili pretendon se ka shpikur një kryqëzor qiellor, një hotel të vërtetë fluturues,...

Çfarë ndodh nëse një aeroplan fluturon shumë lart?

Për avionët, fluturimi në lartësi të tepërta shkakton komplikime serioze, duke kompromentuar ndër të tjera...

Njihuni me Jennifer Lopez-in e Kosovës, 55 vjeçarja që po i lë të gjithë pa fjalë

Linda Murseli është 55-vjeçarja e cila nga shumëkush po cilësohet si Jennifer Lopez i Kosovës. Ajo...