Pamje kaotike nga Kazakistani: Protestuesi sulmon policët me veturë

Kaosi në Kazakistan po vazhdon.  Siç raportojnë mediat e huaja, transportuesit e blinduar të personelit dhe dhjetëra ushtarë në këmbë hynë në sheshin kryesor të Almaty mëngjesin e sotëm, ku qindra njerëz ishin mbledhur për të protestuar kundër qeverisë për të tretën ditë. Reporteri i gazetës britanike, “The Guardian”, për Evropën Qendrore dhe Lindore, Shaun … Vazhdoni me leximin e Pamje kaotike nga Kazakistani: Protestuesi sulmon policët me veturë