×
 • Lajme
 • Lajme / Lajmi i fundit

  Dy spiunë shqiptarë të BIA-s arrestohen në Ferizaj

  Reporteri
  05 Qershor 2024 | 14:12

  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj dy persona të cilët dyshohen për spiunazh dhe bashkëpunim me Shërbimin Sekret të Serbisë “BIA”-n, shkruan gazeta online Reporteri.net.

  Sipas burimeve të gazetës online Reporteri.net, të arrestuarit janë B.SH. dhe M.Q, të dy të nacionalitetit shqiptar.

  Këto burime i kanë thënë gazetës se të dyshuarit janë arrestuar para orës 12 të mërkurën dhe se pjesë e aksionit ka qenë edhe Agjencia Kosovare e Inteligjencës.

  Aksioni i Policisë me AKI-në është duke vazhduar dhe po bastisen pronat e dy të dyshuarve.

  Ata dyshohen se për shumë vite kanë bashkëpunuar me strukturat e inteligjencës serbe.

  Njëri prej të arrestuarve ka qenë zyrtar doganor gjatë viteve 90-99, derisa pasluftës ka vazhduar të ushtrojë funksionin e doganierit gjatë periudhës së administrimit të UNMIK-ut në Kosovë.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!