×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky është Armend Mehaj, kosovari i ushtrisë norvegjeze i përfolur për ministër të Mbrojtjes në Qeverinë Kurti 2

  Reporteri
  22 Mars 2021 | 13:52

  Armend Mehaj, është i përfolur në mediet kosovare për ta udhëhequr Ministrinë e Mbrojtjes në Qeverinë Kurti 2, shkruan Gazeta Online “Reporteri”.


  Me profesion ushtarak, Mehaj ka lindur në Kosovë, për të shërbyer më pastaj në ushtrinë norvegjeze.

  Ai ka lindur në vitin 1981 në Kosovë dhe aktualisht jeton në Oslo të Norvegjisë.

  Në nëntor të vitit 2012, Mehaj, si ushtar i Norvegjisë, është dekoruar nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë me medaljen “Për shërbime të veçanta”, shkruan Reporteri.net.

  Në vitin 1999 i është bashkuar forcave të armatosura Norvegjeze, për të shërbyer më pas në misione të ndryshme paqeruajtëse si në Kosovë, Irak, Afganistan, Çad dhe Afrikën Qendrore.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!