Numërohen 100% të votave nga KQZ, Përparim Rama kryetar i ri i Prishtinës

Janë numëruar mbi 99% të votave në Prishtinë, e ku fitues i këtyre zgjedhjeve ka dalë Përparim Rama i LDK-së.

Rama mori 40 mijë e 658 vota, ose 51,07% të votave. Ndërkohë që Arben Vitia i VV-së mori 38 mijë e 958 vota, apo 48.93% të votave.

Në kryeqytet janë numëruar 93.12 për qind të votave dhe po vazhdon të prijë kandidati i LDK-së, Përparim Rama.

Kandidati i LVV-së, Arben Vitia, në një konferencë për media, e ka pranuar humbjen në balotazh të Prishtinës.