×
 • Lajme
 • Lajme

  Numërohen 100% të votave nga KQZ, Përparim Rama kryetar i ri i Prishtinës

  Reporteri
  14 Nëntor 2021 | 22:09

  Janë numëruar mbi 99% të votave në Prishtinë, e ku fitues i këtyre zgjedhjeve ka dalë Përparim Rama i LDK-së.

  Rama mori 40 mijë e 658 vota, ose 51,07% të votave. Ndërkohë që Arben Vitia i VV-së mori 38 mijë e 958 vota, apo 48.93% të votave.

  Në kryeqytet janë numëruar 93.12 për qind të votave dhe po vazhdon të prijë kandidati i LDK-së, Përparim Rama.

  Kandidati i LVV-së, Arben Vitia, në një konferencë për media, e ka pranuar humbjen në balotazh të Prishtinës.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!