Vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, Prokuroria japin detaje për Gazetën Reporteri

LAJMI I FUNDIT - REPORTERI

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Pejës, Astri Ademaj dhe zyrtari tjetër Blerand Kadriaj  kanë mbetur të vrarë si pasojë e një incidenti në Pejë.


Gjithashtu i plagosur ka mbetur edhe vëllai i Astritit, A. Ademaj.

Rasti është konfirmuar nga Prokuroria e Pejës.

“Si pasojë e një incidenti të armatosur kanë humbur jetën dy persona dhe një tjetër është plagosur”, e ka konfirmuar Shkodran Nikçi zëdhënës i Prokurorisë së Pejës.

Ai ka thënë se prokurori kujdestar i departamentit të krimeve të rënda ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.