×
 • Lajme
 • Lajme

  Xhafer Tahiri pranon humbjen në Vushtrri, i uron fitoren kryetarit të ri nga PDK

  Reporteri
  14 Nëntor 2021 | 20:47

  KQZ ka procesuar mbi 96.94% të votave të numëruara në Vushtrri.

  Kandidati i PDK-së, Ferit Idrizi, po kryeson 53.13% të votave.

  Kurse, Xhafer Tahiri i LDK-së ka 46.87%.

  Ky i fundit ka pranuar humbjen përmes një postimi bërë në Facebook.

  Ai ka shkruar se e pranon vullnetin e qytetarëve të Vushtrrisë dhe i uron fitore Idrizit.

  Postimi i Ferit Idrizi:

  Të dashur qytetarë të Vushtrrisë,

  Në liri e demokraci, zgjedhjet janë festë, ju me votën tuaj sot i dhatë besimin kundërkandidatit tim z. Ferit Idrizi.

  Ky është vullneti i shumicës së qytetarëve të Vushtrrisë, e unë dhe LDK e respektojmë në plotni vullnetin qytetarë, prandaj më lejoni të uroj z. Ferit Idrizin për fitore në Vushtrri.

  Të dashur votues të LDK, e qytetarë të Vushtrrisë faleminderit për besimin tuaj.

  E kam pasur nderin e privilegjin më të madh të ju shërbejë me nderë e përkushtim në Vushtrrinë tonë.

  Shihemi në beteja të reja politike.

  Me respekt,

  Xhafer Tahiri

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!