Rrokulliset autobusi në Tiranë, lëndohen tre persona

Një aksident ka ndodhur në zonën e Saukut, kur një autobus i linjës interurbane Tiranë-Krrabë ka humbur kontrollin, duke dalë nga rruga dhe më...

Begaj vlerëson rolin e OSBE-së dhe përkrah marrëveshjen e arritur në Ohër

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka pritur në takim Sekretaren e Përgjithshme të OSBE-së, znj. Helga Maria Schmid. "Prita sot Sekretaren e Përgjithshme të OSBE-së, znj. Helga...

Arrestohet 37 vjeçari në Gjirokastër, shpërndante doza të heroinës e kanabisit

Policia e Shtetit kanë arrestuar një 37-vjeçar në Gjirokastër i cili shpërndante lëndë narkotike heroinë dhe kanabis, në...

Rama: Marrëveshja e Ohrit është rruga e duhur dhe njohje “de facto” e Kosovës

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Londër ka pohuar se...

Rama në Britaninë e Madhe: Nuk e sollën të rinjtë shqiptarë drogën këtu, ata përdoren nga kriminelët

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në Britaninë e Madhe, e ka nisur këtë të...

Xhaçka për marrëveshjen e Ohrit: Lajm i mirë për të gjithë rajonin, Kosova tregoi guxim

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhaçka, deklaroi se marrëveshja e...

Spahia pas takimit me Sejdiun: Rrugëtimi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të vazhdojë i përbashkët drejt anëtarësimit në BE

Kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia ka pritur ditën e sotme në një vizitë ish-presidentin e...

Përmbyset kamioni në Rrugën e Kombit, vdes shoferi

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e shoferit të një kamioni ka ndodhur në...

Tërmete të njëpasnjëshme godasin Shqipërinë gjatë natës

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë rreth  orës...

Operacion anti-drogë në Tiranë/ 24 persona të përfshirë, shpërndanin drogë në shkolla dhe në lokale nate

Policia e Shtetit e Republikës së Shqipërisë pas një hetimi tre muaj, ka realizuar operacionin policor...

Rama i kërkon sqarime OKB-së: Nuk është marrëveshja Prishtinë-Beograd, por Kosovë-Serbi

Kombet e Bashkuara kanë komentuar arritjen e marrëveshjes në Ohër, mes Kosovës dhe Serbisë. Në këtë...

​Nikolla: Bashkëpunimi mes Kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës është intensiv

Komisioni parlamentar për Shëndetësi është duke qëndruar në Shqipëri për një vizitë pune. Anëtarët e...

Tiranë: Vihet në pranga 41-vjeçari që kanosi me kallashnikov familjarët e tij

Policia e në Tiranë kanë arritur me kohë që të parandalojnë një ngjarje kriminale në...

Edi Rama: Nga 20 prilli hiqen vizat me Emiratet e Bashkuara Arabe

Në muajin shkurt Shqipëria nënshkroi marrëveshjen me Emiratet e Bashkuara për të udhëtuar pa viza...

Presidenti i Shqipërisë kërkon nga Vatikani njohjen e shtetit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për...

Arrestohen 4 shtetase të Tiranës, kishin kthyer qendrën e masazhit në “strehë” prostitucioni

Nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, është finalizuar operacioni policor i koduar “Inside”. 4...

Sali Berisha: Vuçiq nuk nënshroi në Ohër sepse kishte urdhër nga Kremlini

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Sali Berisha tha se Aleksandar Vuçiq nuk pranoi të firmoste...

Begaj: Dakordësimi mes Kosovës dhe Serbisë, garanci për paqen, stabilitetin dhe të ardhmen në BE

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka përshëndetur dakordimin mes Kosovës dhe Serbisë mbi ankesin e...

PD kundër propozimit të Edi Ramës që kosovarja Vlora Hyseni të jetë drejtoresha e re e SHISH’it

Menjëherë pasi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka propozuar presidentit Bajram Begaj emërimin e...

Edi Rama propozon për Shefe të SHISH’it zv.drejtoreshën e shkarkuar të AKI-së nga Kurti e Osmani

Kryeministri Edi Rama e ka propozuar Vlora Hysenin për Drejtore të Shërbimit Informativ Kombëtar të...

Policia shqiptare ndalon pejanin me mbi 11 mijë euro të padeklaruara

Shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Muriqan, kanë ndaluar një shtetas të Kosovës, me iniciale...

Arrestohet 42-vjeçari në Lezhë, ushtroi dhunë ndaj vajzës së tij të mitur

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi ushtroi dhunë fizike ndaj vajzës së...

Fëmija katër vjeç mbytet aksidentalisht në liqenin e Konsipolit

Një fëmijë 4 vjeçar është mbytur aksidentalisht në liqenin e Mursisë në Konispol. Ngjarja u regjistrua...

Tragjedi në Shqipëri: Mbytet në liqen fëmija 4-vjeçar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur rreth orës 13:40 në afërsi të Konispolit, ku një fëmijë...

Varhelyi në Tiranë: Anëtarësimi i Shqipërisë është afër

Ndërtimin e një Kolegji Europian në Tiranë me financim të BE-së, Komisioneri për Fqinjësinë dhe...

“Bashkë fitojmë”, Berisha dhe Meta regjistrojnë koalicionin në KQZ

Grupimi i Sali Berishës në Partinë Demokratike dhe Partia e Lirisë e kryesuar nga Ilir...

‘Spektakël’ mbi Liqenin e Tiranës, mbi 500 dronë zbukurojnë qiellin me imazhe për Ditën e Verës

Mbi 500 dronë kanë dhuruar spektakël për 14 Marsin në Shqipëri, e cila shënon festën...