Çka fshihet pas thënies, si hunda ashtu edhe krenaria?

Forma e hundës zbulon forcën jetësore dhe potencën seksuale të njeriut. Nëse dëshironi të dini diç më shumë për të dashurin tuaj, shikojani hundën...

Ëmbëlsirat që e karakterizojnë festën e Bajramit

Sot në të gjithë botën myslimanët festojnë festën e Fitër Bajramin, festë kjo e cila...

Dolce Gabbana nxjerr në treg këpucë që duken si qese bërllogu, çmimi 1202 euro

Në faqen e internetit të markës Dolce Gabbana, atletet përshkruhen si më poshtë: Stili i...

Ilaçi për humbje peshe ‘semaglutide’ miratohet për përdorim edhe në Britani

Një ilaç për humbje peshe që ka fituar popullaritet në SHBA është miratuar për përdorim...

​Rreth 1 milion njerëz shkuan në Turqi për të mbjellë flokët, shpenzuan rreth 2 miliardë dollarë

Rreth 1 milion njerëz kanë shkuar në Turqi dhe kanë shpenzuar rreth 2 miliardë dollarë...

Drejtori kreativ i Gucci, Alessandro Michele jep dorëheqje

Alessandro Michele drejtori kreativ i Gucci-t ka dhënë dorëheqje pas tetë vjetësh. Michele e ka...

Tri modele të pantallonave të cilat do t’i adhuroni këtë sezon

Shtëpitë e modës kanë prezantuar dukje krejtësisht të re të modeleve të reja. Kur është...

Shenjat që tregojnë se në jetën tuaj do të ndodhë një ndryshim masiv

Ka momente në jetën tonë që besojmë se çdo gjë po shkatërrohet. Ajo se çfarë...

Sfida e re e nëntorit që po synon të bëhet traditë: Burrat të mos bëjnë seks këtë muaj

“No Nut November” është sfida e nëntorit që po synon të bëhet tradicionale. Kjo sfidë inkurajonë...

Jeni të ftuar në një dasmë vjeshtore, por nuk e keni idenë çfarë të vishni? Katër ngjyra aktualisht më trendi

Në stinën vjeshtë/dimër fokusi është në ngjyra. Pjesët e rrobave me ngjyra të zjarrta dhe ato...

Hiqen nga tregu disa produkte flokësh, po besohet se janë kancerogjene

Kompania “Unilever” ka tërhequr nga tregu disa produkte që reduktojnë yndyrën në flokë pa pasur...

Gabimet që nuk lejohen: Kështu askush nuk bën të vishet në vendin e punës

Meqenëse është aq e rëndësishme përshtypja e parë, kini kujdes si visheni në punë. Femrat të...

Këshilla që do të ndryshojnë mënyrën se si visheni

Keni për të dalë sonte dhe ju po kërkoni nëpër rrobat tuaja për të bashkuar...

Balenciaga sjell modelin e ri të çantave, duket si pako patatinash

Shtëpia e famshme e modës Balenciaga, ka krijuar së fundmi një ndër çantat që ka...

A e dini pse të gjitha xhinset kanë një xhep të vogël?

Ju duhet të keni vënë re xhepin e vogël që kanë të gjitha xhinset brenda...

Nuk del asnjëherë nga moda, veshja që do të na shoqërojë gjatë vjeshtës

Një xhiboks i zi prej lëkure është një nga veshjet më të gjithanshme që mund...

Këshilla që do të ndryshojnë mënyrën se si visheni

Keni për të dalë sonte dhe ju po kërkoni nëpër rrobat tuaja për të bashkuar...

Si të hiqni yndyrën e lëkurës në mënyrën më të pamundur

Lëkura e yndyrshme është shumë e bezdisshme dhe ne e dimë këtë. Nuk ka asgjë...

Pse Mbretëresha Elizabeth e bënte grimin e saj vetë?

Sipas rrobaqepëses së Mbretëreshës, Angela Kelly, Mbretëresha Elizabeth ishte përgjegjëse për stilin dhe grimin e...

Moda nuk njeh moshë, momentet ikonike nga jeta e Mbretëreshës Elizabeth

Mbretëresha ndërroi jetë dy ditë më parë në moshën 96-vjeçare. Dashur padashur, ajo është bërë...

Xhinset ideale që do të dominojnë në vjeshtë

Vjeshta po vjen më shpejt nga ç’kemi dashur dhe po ashtu, edhe tendencat e reja...

50 nuancat e kafesë, ky është trendi i fundit i manikyrit të vjeshtës

E bardhë, blu, e verdhë dhe të gjitha nuancat e rozës. Në muajt e mëparshëm...

Ngjyra që sjell lumturi në jetën tuaj, por ne rrallë e zgjedhim

Për një shëtitje mund të zgjedhim një fustan të verdhë me rripa ose të kombinojmë...

Ngjyra që do të mbizotërojë këtë vit u përket grave me karakter të “hekurt”

Ngjyra e kaltër në rroba rrezaton energji të fortë, posaçërisht nëse dëshironi t’i vishni, apo...

Kjo është arsyeja pse duhet ta pini kafen gjithmonë pas mëngjesit

Shumë njerëz e nisin ditën me kafe, por gabimi që bëjnë shumica është se nuk...

S’mund ta besoni sa kushton çanta më e shtrenjtë e markës Hermes

Çanta Hermes shumë e kërkuar njihet si jashtëzakonisht e rrallë. Filloi në vitet 1980, të emëruar...