21 vjeçari i cili nga një person i thjeshtë u shndërrua në njeriun më të famshëm në TikTok

Pak prej nesh e njohin këtë person me emrin e tij, por pothuajse të gjithë ata që kanë kaluar disa kohë në internet janë të njohur me fytyrën e tij.


Khaby Lame është djali që kap reagimet e tij ndaj hakerëve të çuditshëm të jetës, duke mos thënë asnjë fjalë të vetme, përcjellë Reporteri.net.

Në një hark kohor prej disa muajsh, Khaby është bërë një nga njerëzit më të njohur në internet. Jo shumë njerëz të tjerë kanë pasur një ngritje kaq të shpejtë.

Por, si një punëtor i thjeshtë nga Italia arriti të pushtojë TikTok dhe të bëjë miliona njerëz në të gjithë botën të dashurohen me atë që po bën.

Khaby Lame lindi në 9 Mars 2000, në Senegal. Kur ishte një vjeç, familja e tij u transferua në Itali, në qytetin Chivasso, ku iu dha strehim social.

Në shkollë, Khaby ishte i etur për futboll dhe basketboll. Pas diplomimit, ai filloi të punonte si një operator i makinës CNC për një kompani që prodhonte pajisje dixhitale. Në përgjithësi, ai po jetonte një jetë mjaft të zakonshme deri në momentin që u pushua nga puna në mars të vitit 2020.

Në vend që të kërkonte një punë tjetër, siç kërkoi babai i Khaby, ai u kthye në banesën e prindërve të tij dhe vendosi të bënte video për TikTok.

Në fillim të kohës së tij në internet, përmbajtja e tij nuk ndryshonte shumë nga ajo që bëjnë shumica e blogerëve. Në videot e tij, Khaby fliste gjuhën italiane me titra.

Fillimisht, Khaby ishte duke xhiruar videot e tij në një dhomë gjumi të zakonshme, të cilën ende e ndan me vëllain e tij më të madh. Dhoma e TikToker-it është zbukuruar me flamurin kombëtar të Senegalit dhe shallin e klubit të tij të preferuar të futbollit, Juventus F.C.