Ju ndoshta s’do e hanit, por kjo pjatë me patate kushton hiç më pak se 200 dollarë!

Një restorant në Nju Jork theu rekordin e tij të dhjetë Guinness World me artikullin e tij më të fundit: një pjatë me patate të skuqura që kushton 200 dollarë.

Guinness njoftoi se një restorant në Manhattan krijoi patatet e skuqura më të shtrenjta në botë, përcjellë Reporteri.net.

Pjata, e titulluar Creme de la Creme, përmban përbërës duke përfshirë patate Chipperbeck, shampanjë Dom Perignon, uthull Ardenne, shampanjë J. LeBlanc, yndyrë pate nga Franca, kripë Tartufi “Guerande”, vaj tartufi, djathë Krete, tartufë të verës nga Italia, gjalpë tartufi, krem ​​organik A2 dhe një majë e pluhurit prej ari të ngrënshëm, 23 karat.

Restoranti, i cili u rihap të premten e kaluar pas një mbyllje të gjatë për shkak të pandemisë COVID-19, tha se menuja prej 200 dollarëve është në dispozicion vetëm me rezervim.

/Reporteri.net/